Auto na raty w Niemczech

Auto na raty w niemczech, Kredyty samochodowe w Niemczech

Jak kupić auto na raty w Niemczech ?

Planując zakup auta na raty w Niemczech, mamy możliwość sfinansowania go zwykłym kredytem konsumpcyjnym lub specjalnym kredytem samochodowym.

Jaka jest różnica pomiędzy kredytem konsumpcyjnym, a specjalnym kredytem samochodowym ?

Która z tych opcji jest korzystniejsza? Decydując się na klasyczny kredyt konsumpcyjny mamy większą swobodę działania. Otrzymujemy określoną kwotę i dowolnie decydujemy kiedy i na jakie auto ją przeznaczymy. Samo auto nie jest przy tym zabezpieczeniem kredytu, więc pozostaje całkowicie naszą własnością. My decydujemy o zakresie ubezpieczenia, w jaki sposób rozliczamy się z ubezpieczalnią w przypadku szkody itd.

Inaczej jest w przypadku kredytu samochodowego, przy którym musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Z drugiej strony ma on mniejsze wymogi odnośnie zdolności kredytowej oraz korzystniejsze oprocentowanie od zwykłego kredytu konsumpcyjnego.

W kredycie samochodowym auto jest zabezpieczeniem kwoty kredytu, więc de facto pozostaje we własności banku. Kredyt uzyskujemy na konkretne auto, zaś jego kwota powinna odpowiadać faktycznej cenie zakupu. Po zakupie auta, w ciągu kilku tygodni należy odesłać do banku „duży” dowód rejestracyjny (niem. Fahrzeugschein II). Nie można więc sprzedać auta bez zgody banku, z którym należy wcześniej wyjaśnić kwestię spłaty reszty kredytu. Przy kredycie samochodowym banki często wymagają wykupienia pełnego ubezpieczenia kasko (niem. Vollkasko). Również każdą szkodzę należy zgłosić bankowi. Nie jest więc generalnie możliwe rozliczenie szkody na podstawie kosztorysu, czyli otrzymanie odszkodowania od ubezpieczalni i naprawa na własną ręke.

W zamian za to kredyty samochodowe w Niemczech, mają niższe oprocentowanie i mniejsze wymogi do ich uzyskania. Bardzo często zdarza się więc, że dana osoba nie ma możliwości uzyskania kredytu konsumpcyjnego, ale ma wystarczającą zdolność kredytową, aby uzyskać kredyt samochodowy. Uzyskanie kredytu samochodowego możliwe jest podczas okresu próbnego umowy o pracę (niem. Probezeit).

O kredyt na auto mogą ubiegać się również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niem. Gewerbetreibende/Freiberufler), jak również spółki cywilne (niem. GbR)

Masz pytania ? Napisz do Nas lub zamów rozmowę.


    Zapoznałem się i akceptuję regulamin oraz politykę prywatności serwisu.

    Możesz samodzielnie porównać kredyt za pomocą porównywarki online »


    SCHUFA – Jak pozbyć się negatywnych wpisów?
    PostIdent – Problem z potwierdzeniem tożsamości na poczcie
    Wymogi konieczne do uzyskania kredytu konsumenckiego w Niemczech